Aký kočík na dovolenku pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre čerstvo dvojročného syna, ktorý má 100 cm a 15 kg.

2 mesiace sme kočík už nepoužívali, len chodenie a odrážadlo. Prišli sme z týždňovej dovolenky, kde sme mali športovú časť kočíka, z ktorého už vyrástol. Používali sme ho na presuny. Každý deň tam pekne zaspal cez obed a zvykol si naň.

Teraz mám dilemu, či kúpiť väčší športový vyslovene na obedné spanie. Ja som viac za pohyb a neviem, či to má ešte zmysel pre takého veľkého chlapca.

V júni ideme do Chorvátska a tam potrebujeme určite nejaký spratný kočík na presuny z apartmánu do centra na zmrzlinu, po pláži, na nákup. Ideme autom, takže niečo šikovné. Neviem, či je možnosť, že by som ho využívala aj teraz počas jari na obedný spánok v meste.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ja by som kočík určite ešte zaobstarala. Najlepšie by bolo, aby spĺňal všetko a stačil Ti iba jeden, aby bol ľahký a dobre skladný na dovolenku. Zároveň potom dostatočne priestranný aj na popoludňajší spánok.

Ak by sme hľadali viac priestrannejší kočík, tak ma napadá Baby Jogger City Mini2 4, ktorý je o niečo málo už ťažší (8,8 kg), ale je naozaj extra priestranný a nechýba mu ani polohovanie nôh.

Ďalším variantom môže byť Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý ponúka aj veľké rozmery. Je dobre skladný a ľahký ( 8 kg).

Dobrou voľbou bude aj BabyStyle Oyster Zero. Jednoducho sa ovláda aj skladá jednou rukou a ponúka jednu z najširších sedačiek (41 cm). Hmotnosť má tiež necelých 8 kg.

Ani jedným kočíkom neurobíš chybu. Všetky splnia Tvoje požiadavky na dostatočnú priestrannosť a skladnosť. Najpriestrannejší z nich je Baby Jogger City Mini2 4, ale je zasa najťažší a najmenej skladný.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia