Aký kočík na dovolenku pre 5 ročné 18 kg vážiace dieťa?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

v auguste ideme na dovolenku aj so skoro 5 ročnou dcérou. Každý mi hovorí, že také dieťa ešte celodenné výlety nebude zvládať, hlavne v tej horúčave.

Existuje cestovný kočík, bugina, niečo obdobné vhodné aj pre 5 ročné 18 kg dieťa?

Spať tam nemusí, len nech sedí, keď nebude vládať.

Ďakujem

Ahoj,

ja by som kočík pre 5 ročné dieťa na dovolenku už nebrala. Sama mám podobne starú dcéru a dovolenky zvláda druhým rokom úplne v pohode, vrátane celodenných výletov. Len sa treba občas prispôsobiť tempu dieťaťa 🙂.

Každé dieťa je iné a ty vieš sama najlepšie, ako na tom dcérka je a koľko toho zvládne. Riadila by som sa teda svojim pocitom a nie čo hovoria ostatní.

Ak by si kočík radšej chcela so sebou, tak odporúčam tie s dlhšou chrbtovou opierkou alebo vyššie položenou strieškou. Odporúčam napríklad tieto modely.

Všetky patria k tým ľahším a skladným. Zároveň majú väčšiu nosnosť a sú tak vhodné aj pre väčšie dieťa.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia