Aký kočík na dedinu s možnosťou hojdania je vhodný pre menšiu mamičku?

Zodpovedané
29. nov 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka pre bábätko, ktoré sa narodí začiatkom marca.

Hľadám kočík pre menšie osoby, keďže ja meriam 160 cm. Bývame na dedine, takže musí zvládnuť aj terén. Chcela by som, aby s ním išlo aspoň trochu hojdať. Nemám rada v dnešnej dobe veľmi obľúbené tvrdé kočíky bez odpruženia. Zle sa v nich uspáva bábätko.

Veľmi sa mi páči hojdanie pri kočíku Noordi Fjordi, avšak tento kočík mi príde na mňa veľmi robustný. Na predajni ma najviac oslovil kočík Britax Smile III. Veľkostne akurát na mňa, celkom pekne odpružený, krytá búdka, vzhľadovo moderný.

Mne by teda stačil iba hlboký kočík, lebo doma mám po dcére športiak Valco Baby Snap 4 Sport. Avšak viem, že väčšina kočíkov sa dá kúpiť iba v dvojkombinácii, ale počítam s tým. Jednokombinácie som našla iba neznáme poľské kočíky a k tým nemám dôveru. Nepáči sa mi, že nejdú nikde osobne vyskúšať a hlavne nie som presvedčená o zdravom ležaní pre bábätko.

Hľadám kočík:

  • pre menšie osoby,
  • otočné madlo, aby naň dosiahla aj dcérka,
  • hlavne, aby s ním išlo hojdať,
  • dám prednosť nafukovacím kolesám, ale nie sú podmienkou,
  • krytá búdka, pretože u nás často fúka, tak aby bábätko bolo pekne ukryté,
  • cenovo kočík ako Britax Smile III.

Myslíš, že kočík Britax Smile III je tá správna voľba?

Ďakujem

Ahoj,

v dnešnej dobe má málo kočíkov funkciu hojdania, pretože je s ňou spojená vlastnosť rozhegania kočíka.

Britax Smile III ju trošku napodobňuje aj vďaka pneumaticky odpruženej konštrukcií. Tento kočík sa hodí pre stredne vysokých rodičov a vyšších rodičov. Ty ako160 cm vysoká žena spadáš do kategória stredne vysokých. Smile III má vyššiu 13 kg váhu konštrukcie, mohol by sa ti po čase zdať ťažký. Jeho jazdné vlastnosti sú však skvelé na nerovnejší dedinský povrch. Je to vďaka jeho prednému mechanickému odpruženiu a nafukovacím pneumatikám.

Ak však vieš už teraz, že budeš 100 % využívať iba hlboký kočík, tak sa mi zdá jeho kúpa zbytočná. To si skôr pozri kvalitný bazárový hlboký model. Väčšinou sú ich konštrukcie označované ako retro pre ich kovový vzhľad a veľké kolesá. Zároveň sú o čosi neskladnejšie, ale sú s funkciou hojdania vďaka remienkovému alebo váhadlovému odpruženiu.

Do úvahy prichádzajú tieto modely: Steggi Lux Retro, Stokke Trailz Classic,
Stokke Trailz Terrain, Bexa Fresh alebo Peg-Pérego GT4.

Ak chceš niečo nové a neokukané, čo možno Tvoje terajšie (absolútne neodpružené) Valco úplne nahradí, tak si pozri kočíky Zopa Quest alebo Zopa Move Cross. Sú mamičkami dobre hodnotené, takže ich po čase aj rýchlejšie predáš a hlavne sú oveľa ľahšie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally