Aký kočík na cestovanie pre skoro 5-ročnú dcérku?

Zodpovedané
24. jan 2023

Ahoj,

chystáme sa pravidelne cestovať po európskych mestách a máme skoro 5-ročnú dcérku, ktorá váži cca 16 kg.

Dcéra nebude vládať toľko kráčať, tak by sme potrebovali nejaký kočík, kde by si vedela od chôdze oddýchnuť (posedieť, nie nutné spať). Mal by byť relatívne ľahký a spratný (vhodný aj do lietadla), ale žiadna hrkálka.

Úplne naj by bolo, keby to nebol typický golfový kočík s tvrdými kolieskami, kde cítiť každý kameň.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

volila by som kočíky, ktoré sú ľahké a s rozmermi príručnej batožiny. Zároveň s väčšou výškou chrbtovej opierky, ktorá nie je priamo spojená so strieškou, aby mala dcérka dostatok priestoru nad hlavou. A určite by som volila model, ktorý sa dá za sebou ťahať ako kufor, alebo má popruh na rameno.

Takýmto cenovo dostupným modelom je Cam Compass 2.0. Je to veľmi ľahký 6,9 kg vážiaci cestovný kočík, ktorý je ideálny na dovolenkové obdobie. Zložiť ho dokážeš jednou rukou a po zložení spĺňa kritériá pre rozmery príručnej batožiny do lietadla. Má dokonca teleskopicky vysúvateľnú rúčku, pomocou ktorej sa dá ťahať za sebou ako malý kufrík. Sedadlo má nosnosť 22 kg a je so svojou výškou, polohovateľnej chrbtovej opierky, vhodné aj pre väčšie deti. Výška rodičovskej rukoväte je 104 cm.

Určite si pozri aj cestovný kočík Hauck Travel N Care, ktorý ponúka pohodlie až 25 kg dieťaťu. Má ľahký (6,8 kg) a stabilný hliníkový rám, ktorý má po zložení kompaktné rozmery a samostatne stojí. Pre ľahké prenášanie má zabudovaný čalúnený ramenný popruh. Odpružené kolesá majú zabudovanú funkciu tlmenia nárazov a jeho sedadlo je dostatočne pohodlné aj pre väčšie dieťa.

Z tých drahších a obľúbených kočíkov odporúčam Easywalker Miley . Taktiež spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Aj on má integrovanú cestovnú tašku s popruhom a poteší aj extra ľahkou hmotnosťou (7kg). Novší model pre rok 2022, je ešte o niečo viac priestrannejší.

Pozri si aj kočíky Joolz Aer a Nuna TRVL, ktoré sú si veľmi podobné. Majú menšie penové kolesá s tvrdším odpružením vhodným do rovnejšieho mesta. Sú však rozdielne výškou fixnej rodičovskej rukoväte. TRVL je vhodný pre vyšších rodičov (111 cm). Aer je pre nižších a stredne vysokých rodičov (105,5 cm). Aer je veľmi populárny a obľúbený, zároveň patrí k cenovo drahším kočíkom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally