Aký kočík je vhodný pre dieťa, ktoré sa narodí v decembri?

Zodpovedané
6. sep 2021

Ahoj,

už som úplne zúfalá s výberom kočíka. Pri prvom dieťati som mala Tako Alive a bola som s nim spokojná. Teraz pozerám Bebetto. Jedna predajňa mi odporúča Roan.

Požiadavky - okolo 500 - 550 eur, trojkombinácia - aj keď veľmi neodporúčajú vajíčko z trojkombinácie. Malá sa má narodiť v decembri, tak pozerám niečo s väčšou vaničkou.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

po prečítaní pár milých aj nemilých recenzií na tieto obidva poľské značky kočíkov by som ti neodporúčala ani jeden.

O Roane ale aj Taku mamičky píšu, že vŕzga konštrukcia a aj kolesá a musí sa často premazávať a ani to už potom nepomáha. A čo sa týka použitej eko kože, tak tá sa po čase začne šúpať. Ja viem, že je to stredná trieda kočíkov, no za tú sumu, keby som ja kúpila taký kočík, tak by som bola ale poriadne nahnevaná. A to nehovorím o váhe týchto kočíkov a ich spratnosti.

Roan Bloom

Tako Alive

No s vajíčkom opatrne, radšej siahni po safety značkách ako Concord, Britax a pod. Bezpečnosť dieťaťa v aute je to najdôležitejšie. A určite radšej kúpiť kvalitné bazárové ako nekvalitné v trojkombinácií.

Skús vo svojej cenovej triede teda 500 -550 eur radšej pozrieť Petite&Mars Grand II, veľmi dobrý a prejde aj neľahký terén, je spratný a oveľa ľahší ako tebou spomínané značky. Alebo jeho kolegu Petite&Mars Rover, ktorý je veľmi podobný Taku alebo Bebettu ak sa ti viac páči oblejší dizajn.

Petite&Mars Grand II

Petite&Mars Rover

Poprípade si pozri Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Sola 2 MTX.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Mamas&Papas Ocarro

Mamas&Papas Sola 2 MTX

Držím palce. Nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu a môj login, aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.😉

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally