Aký kočík je podobný Valco Baby Snap 4 Sport, aby mal polohovaciu rukoväť a bol pre dieťa pohodlný?

Zodpovedané
31. mar 2022

Ahoj,

rada by som sa spýtala na tvoj názor. Môj plán je najprv jazdiť s Roan Marita Prestige, kým to pôjde s hlbokou vaničkou. Potom chvíľku využiť Roan športiak - ale viem, že na mňa bude ťažký. Potom by som rada zaobstarala ľahký, ale zároveň pre dieťa pohodlný športiak, ktorý zvládne rozbité chodníky, lesnú cestu. Žijem v malom meste pri Prahe, nie sú tu dobré chodníky. Cez víkend vyrážame do lesa, občas do Prahy - kočík by teda mal byť aj skladný a pohodlný do MHD.

Pôvodne som si myslela, že si zaobstarám Valco Baby Snap 4 Sport. Tento víkend som si ho ale vyskúšala (v teréne a s 11 kg dieťaťom). No, nebol úplne zlý, ale nevyhovuje mi výška madla (nie som asi dosť vysoká – meriam 167 cm) a madlo nejde polohovať a tiež sa mi zdá, že dieťa bolo dosť vyklepané.

Existuje niečo podobné prosím? S polohovateľným madlom?

Ďakujem

Ahoj,

pokiaľ Ti Valco inak vyhovovalo, tak odporúčam tento model - Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý je ešte priestrannejší a má polohovaciu rukoväť. Bohužiaľ mu chýba odpruženie, takže je tvrdší. Za to ponúkne bezkonkurenčnú nižšiu hmotnosť.

Podobným typom, ale už nie tak ľahkým, je napríklad aj Joie Mytrax alebo Petite&Mars Street+ Air . Majú cca 12 kg, vyššiu nosnosť (22 kg), nafukovacie kolesá s odpružením a tiež dlhú predlžovaciu striešku, priestranný nákupný košík, ľahké ovládanie aj skladanie a poteší ťa ich nižšia cena.

Vyhovovať by mohol aj Britax B-Motion 4 plus, ale jeho výroba je už ukončená a dostupný je len na bazároch.

A osobne nedám dopustiť na Baby Jogger City Mini GT2, ktorý sa hodí ako do mesta, tak prejde bez problémov aj ťažší terén. K tomu všetkému je naozaj extra priestranný aj pre väčšie dieťa, stabilný a ľahko ovládateľný jednou rukou.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia