Aký kočík do terénu odporúčaš pre prvorodičku?

Zodpovedané
10. jan 2023

Ahoj,

som prvorodička a v kočíkoch sa vôbec nevyznám. Bývame na dedine a plánujeme kočíkovať hlavne v prírode, čiže poľné cesty, lesné cesty, Liptov, Tatry. Podmienkou je veľká hlboká vanička (čo najväčšia) a aby bol krásny.

Rozmýšľam nad Cybex e-Priam alebo Inglesinou. To sú kočíky, ktoré sa mi páčia.

Sú pre nás vhodné?

Už mám objednaný Nanan by Momon Velvet Champagne, ale asi ho zruším.

Môžem Ťa poprosiť o názor?

Ďakujem

Ahoj,

na veľmi podobnú otázku som nedávno odpovedala, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu.

Rozumiem, že dizajn kočíka je pre Teba dôležitý. Je potrebné ešte zvážiť, či Ti znehodnotenie tak drahého mestského kočíka ako je Cybex e-Priam alebo Nanán za to stojí. Dedinu s nimi zvládneš. Na poľné cesty, lesné cesty, Liptov, Tatry a podobne vhodné nie sú.

Ja by som Ti odporučila prečítať si odpovede na otázky, ktoré som Ti poslala. V nich nájdeš rozdelenie kočíkov do rôznych terénov. A zároveň odporúčam zvážiť či Ti jeden kočík bude stačiť. Podobne ako ty, aj ja bývam na dedine a mám 3 kočíky. Klasický trojkombi kočík od narodenia (na dedinu), cestovný a terénny kočík. Každý z nich je určený do iného terénu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally