Aký kočík do lietadla pre vyšších ľudí?

Zodpovedané
11. jan 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý sa zmestí do lietadla ako príručná batožina (55 x 45 x 25 cm max). Syn má 18 mesiacov, váži 11 kg. Nosnosť do 22 kg.

Ďalšie podmienky:

  • mal by byť vhodný pre vyšších ľudí,
  • musí sa dať takmer do ľahu,
  • skladateľný aj rozložiteľný jednou rukou,
  • dobrá slnečná strieška,
  • rozpočet okolo 300 eur.

Partner by hneď kúpil GB Pockit+ (Pockit Plus), ale podľa mňa je otrasný a absolútne nespĺňa moje požiadavky. Pre neho je skladnosť/kompaktnosť najdôležitejší aspekt.

Baby Jogger City Tour 2 sa mi páči, ale rozmerovo má jednu stranu 59 cm a to je viac ako náš limit. To isté Easywalker Miley.

Ktorý kočík spĺňa naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ak beriem ako najdôležitejší parameter rozmery v zloženom stave 55 x 45 x 25 cm, tak vyberám cestovný model Ergobaby Metro. Tento mäkký športiak má rozmery 52 × 44 × 23 cm. Zložíš ho jednou rukou, po zložení sám stojí. Dá sa dať do úplného ľahu. Slnečná clona je riešená tak, že dieťa má dostatočný tieň, či už sedí alebo leží. S výškou rúčky 104 cm je vyhovujúci aj pre vyšších rodičov. Navyše jeho dizajn je veľmi príjemný. Unesie až 18 kg dieťa + 4,5 kg nákupný košík, čo je plne postačujúce. Pri cestovných modeloch nepotrebuješ až 22 kg nosnosť. Tá nie je až taká dôležitá ako dobrá slnečná strieška. Priestorovo je veľmi dobre riešený a cestujúce mamičky sú s nim veľmi spokojné. Jeho cena za nový model sa pohybuje okolo 250 eur.

Ergobaby Metro

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally