Aký kočík do 500 eur pre tretie dieťa je vhodný na dedinský terén?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

čakám svoje tretie dieťa, mám 40 rokov. Deti majú 20 a 18 rokov. Vôbec nemám predstavu aký kočík kúpiť. Asi nejakú ľahkú trojkombináciu, skôr na dedinský terén, niečo spratné do auta a cenovo do 500 eur.

Nájdem niečo také?

Ďakujem

Ahoj,

z ľahších a skladných kombinovaných kočíkov odporúčam napríklad Espiro Only. Nájdeš u neho nízku hmotnosť (11 kg), kompaktné rozmery po zložení a nafukovacie kolesá, ktoré si poradia aj s dedinským terénom. Hlboká vanička patrí k tým priestrannejším a športový sedák zložíš spolu s konštrukciou v oboch smeroch. Ku kočíku sú dodávané zvyšovacie adaptéry na hlbokú vaničku. Super je aj jeho vyššia 22 kg nosnosť. Väčšina poľských kočíkov má len 15 kg. Kočík kúpiš ako dvojkombináciu, ale pomocou adaptérov pripojíš autosedačky značiek Maxi-Cosi, BeSafe, Joie a Cybex.

Ako ďalší ma napadá Bebetto Luca. Problém je, že väčšina poľských kočíkov, teda aj Luca má športiak zbytočne ťažký a s malou nosnosťou (len 15 kg). Je neskladný, tak je na zváženie, či by Ti aj on vyhovoval a časom si nekupovala ľahší rovnako ako veľa ďalších mamičiek. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie. Tak je potrebné pri výbere kočíka sústrediť sa skôr na športovú časť. Čo sa týka samotného kočíka a jeho parametrov, zdá sa mi fajn v pomere cena/výkon. Vďaka odpruženiu a nafukovacím kolesám zvládne aj terén. Jazda s ním je ľahká a celkovo je dobre manipulovateľný.

Ak by si bola pre kúpu rozhodnutá, ostala by som pri dvojkombinácii. Vajíčka v poľskej trojkombinácii sú skôr len takým doplnkom celého setu. Nie sú tak prepracované a bezpečné ako autosedačky predávané samostatne.

Ďalej sa pozri aj na Zopa Move, Joie Versatrax či Hauck Vision X. Možno Ťa zaujmú. Všetky majú ľahkú hmotnosť, jednoduché zloženie a sú tiež skladné. Kolesá majú gumové s odpružením. Sú to skôr mestské typy kočíkov, ale s ľahkými nerovnosťami si poradia bez problémov.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia