Aký je kočík Cybex Talos S Lux?

Zodpovedané
20. dec 2021

Ahoj,

chcela by som počuť Tvoj názor na Cybex Talos S Lux.

Hľadám kvalitný kočík, ktorý vydrží dlhšie obdobie a dieťa v ňom nebude mať skrčené nôžky ani v 2,5 roku. Cenovo do 700 eur, žiadnu hrkalku.
Teda hľadám priestorovo väčší kočík s väčšou ložnou plochou, xxl strieskou s rodičovským okienkom a veľkým nákupným košíkom. Tiež nech nie je veľmi ťažký a ľahko skladny v aute.

Asi najdôležitejšie kritérium je super odpruženie a kvalitné kolesá, ktoré zvládnu výmole, rozbité cesty, obrubníky, štrk a kamene. Chodím po rozbitých chodníkoch a cestách.

Spĺňa Cybex Talos S Lux moje požiadavky?

Ak nie, tak ktorý kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

povedala by som, že Cybex Talos S Lux je off-roadovou verziou Cybex Balios S . V podstate sa od seba líšia iba o čosi ťažšou konštrukciou s nasadenou športovou časťou - 14,2 kg. To je ale pri bezúdržbových kolesách plnených penou normálne. Sú o čosi ťažšie ako kolesá z tvrdenej gumy ako má Cybex Balios S. Zároveň lepšie znášajú nerovnosti a neopotrebovávajú sa tak skoro a sú určené pre terén - štrk, poľná cesta. Tieto typy kočíkov majú o čosi menšiu vaničku - 77 × 30 cm. To by mohol byť problém ak čakáš letné dieťa. Je možné, že v zime ti už do hlbokej vaničky nevôjde aj s fusakom. Celkovú ložnú plochu má 99 cm. To je jedna z väčších na trhu. Myslím si, že aj 2,5 ročné dieťa sa v ňom pohodlne zmestí. Akurát som si neni istá, či mu nebudú trošku trčať nôžky. To však závisí od individuality dieťaťa, aké je veľké a koľko váži.

Celkovo hodnotím Cybex Talos S Lux veľmi pozitívne.

Prečítaj si aj moju recenziu na Cybex Balios S . Možno ťa inšpiruje a dozvieš sa nové info z pohľadu na Cybex Talos S Lux. Ešte raz - tieto modely sú si okrem kolies konštrukčne skoro rovnaké.

Cybex Talos S Lux 2020

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally