Aký je kočík Cybex Mios, Eezy S+2 a Melio?

Zodpovedané
26. okt 2021

Ahoj,

prišiel čas, keď po hlbokom kočiari prechádzame na športový. Máme Cybex Priam 3 a je výborný. Je veľký a ťažší, obzvlášť ak je bábo väčšie.

Hľadám len športový kočiar: ľahkého a šikovného nástupcu po Cybex Priam 3. Podmienkou je úplný ľah na spinkanie bábätka, dostatočná šírka/dĺžka ložnej plochy, dlhá strieška, odpružené kolieska ktoré zvládnu aj viac ako shopping centrum, pekný dizajn. A ak sa dá, tak priame sedenie. Chcem, aby bol použiteľný aj v zime, aby do neho príliš nefúkalo a mal priestor aj pre zababušené dieťa vo fusaku.

Do hľadáčika mi padol Cybex Mios, Cybex Eezy s+2 a Cybex Melio. O tom viem najmenej, ale vyzerá v celku zaujímavo.

Aké sú zásadné rozdiely medzi Cybex Mios 1 a Cybex Mios 2?

Je možné na konštrukciou športovej časti Cybex Mios 1 použiť a navliecť poťahy z Cybex Mios 2?

Uvažujem tak v prípade zakúpenia Cybex Mios-u z druhej ruky, ale poťahy sa mi páčia už z toho novšieho modelu.

Pri Cybex Eezy s+2 mi jedine prekáža, že sa nedá prekliknúť smer/protismer jazdy.

Je možné poťahy prať?

Nebránim sa ani ponuke úplne inej značky/modelu.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

úprimne - aj ja som nedávno riešila podobný problém, sama som zvažovala kúpu Cybex Eezy s+2 a jediné, čo ma nakoniec odradilo od kúpy bola neotočnosť modelu. Inak je to kočík povedala by som, že najviac chránený do zimy s pomedzi tebou vybratých modelov.

Cybex Eezy S+²

Cybex Mios a Cybex Melio sú skvelé kompaktné kočíky, ktoré by ti dokázali plnohodnotne nahradiť Priam 3. Nedostatkom je, že majú časti chrbtovej opierky a opierky nôh zo vzdušnej sieťky. Tá sa skôr hodí do teplejšieho počasia.

Čo sa týka rozdielnosti medzi Cybex Mios 1 a Cybex Mios 2, tak dvojke pridali prepracovanejší dizajn detailov, nové farby Seat Packov zladené so sedadlom, pridaný šilt na strieške a úplne novú hlbokú vaničku. Inak sa konštrukčne, čiže rozmerovo nič nemenilo a teda by ti mali sedieť poťahy z 1-tky na 2-jku. Celkovo je ale v porovnaní tento model o čosi menší ako Cybex Melio.

Cybex Mios

Cybex Mios 2

Cybex Melio

Ak si zástancom Cybex značky, tak na toto zimné obdobie skôr zváž modely Cybex Balios S alebo Cybex Balios M, aj z pohľadu veľkosti kolies, tak sneh zvládnu oveľa lepšie. Ja osobne som si nakoniec kúpila Cybex Balios S a som nesmierne spokojná. Je priestranný aj zo zimným fusakom, kolieska prejdú aj terén, má úplný ľah, maxi XXL striešku s náhľadovým okienkom, je otočný, spratný jednou rukou aj priestorovo do kufra auta.

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Poprípade ešte chvíľu vydrž a po zime ho môžeš veselo a bez starostí meniť. A ešte aby som doplnila prateľnosť poťahov, tak tie môžeš prať pri modeloch Cybex Melio a Cybex Balios-i.

Ak budeš mať ďalšie otázky na zodpovedanie, tak neváhaj a napíš mi. Poprosím pripomeň sa nakoľko poradňa je anonymná.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally