Aký fusak do vajíčka Britax Römer s 5b bezpečnostnými pásmi? Emitex či kombinéza zavadzia...

Zodpovedané
18. dec 2019

Chcem sa poradiť ohľadne fusaku alebo deky do autosedačky - vajíčka na 5bodové zapínanie značky Britax Römer. Mali by v ňom byť teda vhodne umiestnené diery na 5 bodové zapínanie. Podľa odporúčania v predajni sme kúpili Emitex. Diery na zapínanie sedia, ale vajíčko má spodné zapínanie riešene tak, že sa nedá posunúť - a teda keď tam dám deku alebo dieťa v hrubšom overale, vajíčko sa nedá zapnúť. Po ukážke v predajni nám to potvrdili. Mám teda pocit, že toto vajíčko je pre zimné bábo nepoužiteľné.

Ahoj,

v prvom rade by som rada poznamenala, že dieťatko v hrubom overale, alebo deka pod pásmi znižuje bezpečnosť a nemá sa tak používať (v žiadnom vajíčku). U dlhších ciest to platí niekoľkonásobne.

Dieťatko by vo vajíčku, aj kvôli prehrievaniu, malo byť skôr ľahšie - a teda jasné, v zime napr. pančušku plus nohavice a tričko/body plus prípadné tielko pod a svetrík na, ale bundu, overal by si už pod tie pásy pchať nemala - a aj preto ich potom máš problém zapnúť. Nemá sa to tak ani používať - a so zimným overalom budeš bojovať absolútne v každej autosedačke.

Je dobré mať fusak do vajíčka, ktorý ho celý obalí a vnútri dieťatku bude teplo, ale dá sa to prípadne aj rozopnúť. Ja by som išla v prvom rade do Lodger Mini Bunker, určený do autosedačky (cca 0-12 mes. použitie), ale napríklad aj Maxi-Cosi fusak navrhnutý špeciálne do autosedačiek bude super voľba.

A úplne poslednou možnosťou, ktorú chcem spomenúť a určite sadne, by bol 7 A.M. ENFANT - Cocoon. Tento “fusak” je vlastne návlek zhora a sadne doslova na každé vajíčko. Dieťatko obalí zhora.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli