Akú dvojkombináciu kočíka odporúčaš pre 155 cm vysokú mamičku?

Zodpovedané
8. feb 2022

Ahoj,

potrebovali by sme poradiť s výberom kočíka pre naše prvé bábätko. Mala by to byť ľahká dvojkombinácia. Mám 155 cm, tak by som prijala kočík pre nižšie postavy. Terén skôr mesto, občas dedina.

Pozerali sme na nete a pozdával sa nám Joolz Day a Easywalker Harvey3.

Ktorý z nich je lepší?

Máš aj iné návrhy?

Ďakujem

Ahoj,

elegantný a ľahko manévrovateľný je kočík Easywalker Harvey3. Je kvalitne odpružený a ľahkosťou ovládateľnosti v oboch smeroch ťa určite prekvapí. Chváli sa tiež použitými kvalitnými eko materiálmi. Jeho nové vylepšené kolesá zvládnu aj neľahký terén. Vaničku tiež inovovali a je dostupná aj v XXL verzií s vnútornými rozmermi 79,5 x 34 cm. Má funkciu možnosti rozšírenia na tandem pre druhého súrodenca, čo je tiež neoceniteľná vec. Poteší aj teleskopické madlo s možnosťou nastavenia výšky od 76 do 110 cm - k tvojej 155 cm výške je adekvátna.

Ak Joolz, tak model Joolz Day+. Konštrukcia z hliníka (13,3 kg) je pre hladkú jazdu plne odpružená. Odľahčené bezúdržbové kolesá sú určené najmä do mesta. Pre jazdu v teréne je v ponuke náprava all-terrain s neotočnými prednými kolesami. Prípadne by som zvážila ľahší 11,5 kg vážiaci Joolz Hub+, ktorý má aj priestrannejšie sedadlo s nosnosťou až 20 kg. Jeho rozmery chrbtovej opierky 52 cm a celkovej ložnej plochy 94 cm patria k tým väčším. Váhou konštrukcie s nasadením sedadlom je ľahší o cca 2 kg. Páči sa mi aj jeho praktický popruh, pomocou ktorého ho dokážeš prenášať na ramene.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally