Ako to je? Mám si ako kúpiť na začiatok len hlboký kočík - plus naň dokupovať bezpečné vajíčko?

Zodpovedané
2. jan 2020

Ahoj,

čakám prve bábätko a tiež som z tých kočíkov v španielskej dedine 🙄 Dostala som veľa odporúčaní, aby som nekupovala trojkombináciu, väčšina známych čo ju mali tak či tak kupovali potom iný sportiak. Chcem sa teda opýtať, či tomu správne chápem - ak si kúpim hlboký kočík, tak naň potom pomocou adaptéru dokúpim pohodlné vajíčko - autosedačku - aj inej značky?

Ďakujem pekne

Ahoj,

kúpiť len hlboký kočík je určite jedno z dobrých začiatočných riešení - najmä pre prvorodičku, čo ešte nevie, podľa čoho presne vybrať, na čo si dať pozor a čo vlastne jej najviac vyhovuje.

Je to ale dosť ťažké. Čisto hlbokých nie je tak veľa v ponuke, plus tie, čo sú, tak sú často retro alebo iný špecifický typ obvykle dosť lacného, alebo naopak extra drahého kočíka. Nájsť sa čosi dá - ja tu odporučím najmä napríklad Cam Dinamico Up (treba zakúpiť - vyskladať len podvozok plus len vaničku, prípadne plus vajíčko), alebo potom aj modely od značky Mutsy či Inglesina Aptica sa dajú takto vyskladať. Okrem toho je v ponuke aj
Riko Marla, čo je čisto hlboký model, ktorý na začiatok teoreticky postačí. Ale konštrukcia nie je z najskladnejších.

Cam Dinamico Up

Inglesina Aptica

Riko Marla

A správne hovoríš - k takémuto hlbokému kočíku dokúpiš adaptér k tomu konkrétnemu modelu kočíka/konštrukcie (takže napríklad k Mutsy Nio budeš objednávať Mutsy Nio adaptéry). Na Cam sedia len Cam sedačky a bez použitia akýchkoľvek adaptérov - rovno naklikneš.

Mutsy Nio

Ešte by som rada spomenula ďalší prístup - a to výber kvalitného, dobrého športového kočíka podľa tvojich predstáv. Ak by si rovno vedela - vybrala ten, máš možnosť k nemu potom dopasovať sediacu hlbokú vaničku plus adaptéry s autosedačkou. Najčastejšími adaptérmi sú adaptéry typu Maxi-Cosi, na ktoré okrem Maxi-Cosi sedačiek naklikneš aj vajíčka značiek Cybex, Joie, Kiddy, Recaro atď.
Tu treba potom viac parametrov na výber, ale dobrým príkladom by mohol byť napríklad kočík Valco Snap Ultra Trend či Easywalker Harvey.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Easywalker Harvey2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli