Ako športový kočík je vhodný aj do terénu?

Zodpovedané
13. nov 2021

Ahoj,

syn má 7 mesiacov a chcem mu kúpiť športový kočík. Doteraz som mala dvojkombináciu Moon Nouva City 2020, sme s ním spokojní. Ale chcem ho už predať, kým je zachovalý.

Potrebujem športový kočík, ktorý zvládne aj lesnú cestičku. Bývame na dedine, chodíme aj po chodníkoch. Váhovo by mohol byť ľahší a skladný do auta. Objednali sme pred pár dňami Petite Mars Street Air, ale nepozdáva sa nám. Hlavne to skladanie - sedadlom von. Zvláštne tam dolieha strieška. Chceme ho vrátiť.

Aký model by si nám odporučila?

Cena 200 - 300 eur.

Ďakujem

Ahoj,

nájsť kvalitný kočík aj na nejaký ten terén lesnej cestičky do 200 - 300 eur je pri dnešných cenách kočíkov celkom fuška. Neviem tiež, či na výmenu kočíka nejdeš trošku skoro.

Tvoj Moon Nuova je určite vybavenejší a viac chránený pre 7 mesačné dieťa do zimy ako kočíky, ktoré ti ponúknem. A to hlavne z dôvodu nízkej ceny. Za mňa ti radím prečkať zimu a kočík meniť až po jej skončení.

Moon Nuova

Ak aj napriek tomu chceš kočík vymeniť, tak si skús pozrieť model Zopa Cyrrus Air. Tento športový kočík je ľahšou a skladnejšou, cenovo dostupnou alternatívou pre menej náročných rodičov, ktorí potrebujú niečo aj pre staršie dieťa. A zároveň aj na nerovnosti.

Zopa Cyrrus Air

O čosi drahší model ale plne nabitý funkciami a hlavne vhodný, čo sa týka ergonómie športovej časti je určite Kinderkraft Everyday. Tento multifunkčný športový kočík možno použiť na prechádzanie úzkych mestských chodníkov, ale aj na prechádzanie náročnejšieho nespevneného terénu (štrk, dlažba, tráva, lesné cesty).

Kinderkraft Everyday

Potom tu máme celkom zaujímavý model Espiro Sonic Air. Jeho konštrukcia na terénnejších nafukovacích kolesách a s vylepšeným nánožníkom vo výbave. Vyšiel v roku 2018. Je to športový kočík s neotočným sedadlom s vyššou nosnosťou. Širšia konštrukcia je netypická hranatými tyčami v kontrastnej kombinácii čiernej a bielej. Dynamický dizajn dotvára strieška s výrazným výklopným šiltom. Vďaka odpruženiu je jazda hladká i na nerovnom teréne. Kolesá zabrzdíš brzdou výhodne umiestnenou na rúčke. Sedadlo je pre dieťa dostatočne priestranné a polstrované priedušnou látkou pre maximálne pohodlie aj v teplom počasí. Chrbtovú i nožnú opierku možno polohovať až do ľahu. Kočík dokážeš zložiť na pomerne kompaktný rozmer aj jednou rukou jednoduchým nadvihnutím pásu na sedadle.

Espiro Sonic Air

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally