Ako riešiť problém s kolesom na kočíku Baby Jogger City Elite 2?

Zodpovedané
18. aug 2023

Ahoj,

na kočíku Baby Jogger City Elite 2 mám problém so zadným kolesom. Pri chôdzi hučí jedno zadné koleso ako keby malo defekt. Nie je mäkké a malo by byť bezúdržbové.

Ide o defekt?

Ďakujem

Ahoj,

takto na diaľku Ti veľmi neporadím.

Je možné, že ste pri údržbe nastriekali silikónový sprej, ktorý sa používa na premazanie spojov, aj na penu kolies. Vtedy môže povrch penového kolesa začať ako keby "škrípať" - "hučať". Tu pomôže iba opätovná údržba kolesa. Teda kompletné očistenie a premazanie na správnych miestach.

Podobný postup som opisovala v tomto článku:

Ak sa Ti však zdá, že plášť kolesa je opotrebovaný, tak je potrebné koleso vymeniť za nové. Je to bežný jav, pretože aj kolesá kočíka majú svoju životnosť. Je to úplne rovnaký princíp ako pri bicykloch, kde bežne meníme opotrebované plášte za nové.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally