Aké sú rozdiely medzi kočíkmi značky Bebetto?

Zodpovedané
30. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa informovať ohľadom rozdielov medzi kočíkmi Bebetto. Cenové rozdiely sú niekedy aj viac ako 200 eur, ale rozdiely vo vybavenosti/funkčnosti som nejako nepostrehla.

Pôvodne máme vybraný kvôli dvojkombinácii, skladaniu a vzhľadu/verzii v eko koži Bebetto Luca Pro, ktorý je aj cenovo veľmi fajn.

Známa odporúčala Roan Bass Next a v predajni kočíkov nám v koženkovej verzii ponúkali drahší Bebetto Pascal Premium Class.

Aké sú medzi tymito typmi danej značky rozdiely?

Sú tie rozdiely také markantné, aby sme namiesto 400 - 500 eur dali za kočík rovnakej značky len v inom type 600 - 700 eur?

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne by som si všeobecne u poľských kočíkov extra nepriplácala. Jednak sa zle potom predávajú, takže investícia sa príliš neoplatí (pri prípadnom predaji naozaj dosť prerobíš). Navyše je malý dopyt a každý si radšej kúpi nový kvôli dostupnej cene. Ďalším dôvodom je aj veľká pravdepodobnosť, že športiak z dvojkombinácie čoskoro vymeníš za iný.

A prečo? Poľské kočíky majú športiak zbytočne ťažký (cca 14 kg), s malou nosnosťou (len 15 kg) a pomerne neskladný, čo môže byť problém pokiaľ kočík často skladáš do auta. Tak je na zvážení, či by Ti aj on vyhovoval a nekupovala by si časom iný, ktorý Ti bude vyhovovať oveľa lepšie. Hlboká vanička je len na chvíľku, zatiaľ čo so športiakom budeš jazdiť dlhšie. Je tak potrebné sa pri výbere dvojkombinácie sústrediť aj naň.

Čo sa týka samotného kočíka Bebetto Luca a jeho parametrov, zdá sa mi fajn v pomere cena/výkon. Vďaka odpruženiu a nafukovacím kolesám zvládne aj terén, jazda s ním je ľahká a celkovo je dobre manipulovateľný. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a polohovateľná. To isté športiak, ktorý je obojsmerný, možno ho sklopiť do ľahu a má polohovanie nôh. Recenzie sú skôr pozitívne, aj keď pár chýb má. Ak už teraz vieš, že športiak spĺňa Tvoje požiadavky. Alebo aj tak budeš časom kupovať ľahší športiak, tak si myslím, že s kočíkom budeš spokojná.

Bebetto Pascal Premium Class sa líši hlavne konštrukciou a jej odpružením, ktoré je možné nastaviť (mäkké x tvrdé). Navyše má z kočíkov najľahšiu hmotnosť a najkrajší dizajn. Jeho cena je už naozaj vyššia a ja osobne by som si radšej vybrala inú značku kočíka (napríklad Abc Design).

Roan Bass Next je vyšší typ kočíkov, určený pre vysokých rodičov. Na rozdiel od Luca, má bezúdržbové kolesá, takže záleží akým dávaš prednosť. Ak chceš lepšie jazdné vlastnosti a budeš vyrážať často na prechádzku mimo mesta, tak by som išla skôr do nafukovacích a tým pádom vzala lacnejšie.

Ja osobne by som kúpila lacnejšiu kombináciu alebo len hlboký kočík a potom radšej investovala do kvalitného športiaku.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte nejakú otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia