ABC Design Viper 4, alebo Salsa - vybledne čierny poťah? A aké sú rozdiely v konštrukciách?

Zodpovedané
23. okt 2019

Pekný deň,

prosím o radu. Páčia sa mi oba tieto kombinované kočíky, ale bábo sa má narodiť v apríli - a ja sa chcem spýtať, či je kočík v čiernom prevedení vhodnou voľbou. Ďalej ma zaujíma, či majú tieto kočíky kvalitné poťahy a nevyblednú... a zároveň ma zaujíma, či je rozdiel v konštrukciách Viper a Salsa len estetický/dizajnový, alebo je v nich aj nejaký hlbší rozdiel.

Ďakujem za zodpovedanie otázky.

Ľubica

Ahoj,

v tomto prípade je tam dosť rozdiel, aj keď kvôli podobnému štýlu sa môžu ABC Design Viper 4 a ABC Design Salsa 4 zdať podobnými.

ABC Design Viper 4 2017

ABC Design Salsa 4

Konštrukcia Viper-u je robustná, vpredu akoby zdvojená, vzadu hrubá. Je odolná a pevná, ale aj veľká a ťažká. Kolesá sú široké, nafukovacie, prejdú asi hocičo. Problém s kočíkom je práve v tej váhe - na nakladanie do auta to nie je. Mini problém aj s ťažiskom - so sedákom v ľahu v protismere to nie je úplné terno na tlačenie či dvíhanie na obrubník. Celkovo, ako kočík na dedinu, do prírody, pre silného/vysokého tatina a maminku, čo vydrží - ale nejdete ho moc prevážať, úplne fajn výber. Najväčším mínusom však ostáva tá spomenutá váha (cez 16 kg je proste dosť).

Salsa 4 je pôvodne skôr mestský kočík, ktorý však vďaka dobrej veľkosti kolies a - toto je dôležité - citeľnému, mäkkému odpruženiu v zadnej stredovej časti - zvládne aj čo-to v teréne. Ypsilonová konštrukcia je minimalistickejšia, ale aj skladnejšia. Ovláda se veľmi dobre. Váha pod 12 kg je podstatne vhodnejšia na prevážanie, tlačenie do kopca, šikovné pochôdzky. Neskladá sa síce so sedadlom nasadeným, ale inak je to pomerne kompaktný model a nezaberie moc miesta. To ja považujem za obrovskú prednosť, a preto ho absolútne uprednostňujem, ak teda plánuješ aj mestský život, nakladanie do auta.

Čo sa týka čiernej farby, sama o sebe by nemala že okamžite vyblednúť, ale ak budete na slnku dlho/často, môže sa stať.
Napriek tomu, že považujem materiály a látky za fakt fajn spravené, čierna farba je v tomto fakt dosť risk. Ja osobne by som vybrala inú - aj kvôli komfortu v lete. ABC Design ich ponúka v aktuálnych kolekciách fakt veľa krásnych. Tie sivé napríklad sú fakt nádherné (tmavšie aj bledšie). Viem ale, že s tou bronzovou konštrukciou je tá čierna variácia krásna.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli