ABC Design Salsa 4 Air versus Moon Solitaire. Ktorý z nich je lepšou voľbou?

Zodpovedané
10. okt 2022

Ahoj,

znova sa na Teba obraciam s prosbou o radu. Rozhodujem sa medzi ABCDesign Salsa 4 Air a Moon Solitaire, ktoré majú podľa môjho prieskumu veľmi podobné parametre.

Bábätko sa narodí v marci, takže ešte na jeseň by sa malo vliezť do vaničky s fusakom (všetci sme malí, dcéra v 3 rokoch má 88 cm, takže obra neočakávam). Budeme jazdiť hlavne po dedinskom teréne, sem tam poľňačka, pred domom stará cesta vysypaná kamením. Salsu som si v obchode skúšala, odpruženie sa mi páči.

Ako je na tom Moon?

Ktorý z týchto kočíkov bude lepšia voľba?

Pasujú adaptéry Maxi Cosi na autosedačku na obidva kočíky?

A čo skejtík pre súrodencov?

Ďakujem

Ahoj,

som rada, že si sa ozvala a môžem Ti znova poradiť s výberom kočíka.

Moon Solitaire je kočík vhodný do mesta ale aj na dedinu. Má bezúdržbové penové kolesá s veľmi dobrým odpružením, ale opotrebujú sa skôr ako Air nafukovacie kolesá. No zato ponúkajú možnosť, že defekt s nimi nehrozí. No ale pozrime sa na to aj zo stránky kúpy bazárového modelu. Tu už kolesá, čo to prešli. Kočík sa prestav vyrábať v roku 2017, tak dostupnosť náhradných dielov je horšia. Ale inak je to fantastický model, ktorý si aj mamičky chvália. Oproti Salse má nižie výškové rozpätie nastavenia teleskopickej rodičovskej rukoväte (od 98 do 104 cm).

ABC Design Salsa 4 Air je novším typom kočíka a preto ponúka výhody, ktoré u bazárového modelu nenájdeš. Priestranné sedadlo môžeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do klasického rovného ľahu, vrátane opierky nožičiek. Predáva sa v kombinácii so skladacou hlbokou vaničkou, ktorá má novo (rok 2022) na prednej strane panoramatické ventilačné okienko - pre lepšiu cirkuláciu vzduchu počas letných dní. Pribudla aj nová pamäťová funkcia, ktorá umožňuje uvoľniť každú stranu vaničky samostatne, vďaka čomu môžeš mať neustále jednu ruku na madle na prenášanie. Hlboké vaničky druhej generácie (2023) majú možnosť polohovania. Striešku na hlbokej aj na športovej nadstavbe je možné rozopnutím predĺžiť o panel s vetracím okienkom.

Ja by som sa skôr rozhodla pre Salsa 4 Air.

Odpovede na otázky, ktorý skejt alebo ktorý z Moon kočíkov, nájdeš pripnuté v mojich nedávno zodpovedaných otázkach:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally