Zvýšený fibrinogén v 1. trimestri - je to závažné?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov krvi, ktoré mi robili na prvej poradni. Aktuálne som 10+4 tt. Sestrička mi do telefónu povedala, že mám zvýšený fibrinogén 4,5. Vraj sa uvidí na ďalšej poradni.

Je tento výsledok závažný?

Nemám radšej kontaktovať hematologičku?

Mám za sebou už jedno MA v 7 tt, bojím sa čokoľvek zanedbať. Po MA som bola na hematológii, vrodené aj získané trombofilné stavy mi vyšli negatívne.

Ďakujem vám pekne.

Dobrý deň,

zvýšený firbrinogén je v tehotenstve prirodzený. Neobávajte sa. Výsledok je v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník