Znamenajú bolesti v podbrušku a pod rebrami predmenštruačný syndróm?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

mám pár dni pred MS a bolí ma v podbrušku, aj pod rebrami na obidvoch stranách. Pociťujem extrasystoly a som unavená.

Môže to byť PMS, alebo mám hľadať príčinu inde?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v podbrušku, únava a búšenie srdca môžu byť príznakom hormonálnych zmien. Avšak bolesti pod rebrami sú pravdepodobne inej príčiny.

Vyhľadajte svojho obvodného lekára, ktorý po dôkladnom odbere anamnézy a vyšetrení posúdi Váš zdravotný stav a odošle prípadne k špecialistovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník