Znamená zvýšený onkomarker rakovinu?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

lekár mi na preventívnej prehliadke našiel na vaječníkoch cysty, na každom jednu. Povedal, že sú to endometriózne cysty. Čo ma však zarazilo, zobrali mi hneď krv na marker CA-125. Teraz čítam, že ide o onkomarker.

Znamená to, že ak bude tento marker zvýšený, tak mám rakovinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri endometrióze býva onkomarker Ca-125 mierne zvýšený, toho sa nebojte. Tým iba potvrdia ich podozrenie na Vašu diagnózu.

Pri onkologickom ochorení býva jeho hodnota výrazne vyššia /nad 100/.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník