Znamená výtok po skončení šestonedelia príchod menštruácie?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

som po akútnej sekcii, krvácanie som mala cca 3 týždne po pôrode, potom už do 7. týždňa špinenie. Teraz som 11 týždňov po pôrode a vždy mám výtoky svetložltej farby. Nemám žiadne svrbenie ani pálenie.

Je to postupný príchod menštruácie?

Bábätko je len kojené. Na kontrole som bola 6 týždňov po pôrode a gynekologička mi aj spomínala, že by som mala mať ešte špinenie ale ak sa to do mesiaca nezlepší, mám dôjsť.

Je to príchod menštruácie, nejaký problém, alebo výtok je počas kojenia normálny?

Ďakujem.

Dobrý deň,

aktuálne je bežná hormonálna rovnováha ovplyvnená kojením. Pokiaľ výtok nezapácha, nemáte žiadne iné sprievodné ťažkosti, je možné ho považovať za normálny. S príchodom menštruácie nesúvisí. Ak je navyše dieťatko plne kojené, tak skoro sa Vám menštruácia ani nedostaví.

Ak by boli aj iné ťažkosti, prípadne by bolo výtoku hojne, navštívte Vášho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a doporučí prípadnú terapiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník