Zmenila som antikoncepciu. Ako a kedy ju začať správne užívať?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

používala som antikoncepciu Zlynda, no nevyhovovala mi. Menštruáciu som mala v priemere 20 dní. Dala som si predpísať Lunyttu, nakoľko tú som už brala a bola som s ňou spokojná.

Kedy mám začať užívať Lunyttu?

Mám čakať až na prvý deň cyklu?

Momentálne asi 2 týždne neužívam žiadnu.

Je možné brať HAK bez prestávky?

Má to nejaký vplyv na zdravotný stav a ďalšie otehotnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

s užívaním je potrebné začať v prvý deň menštruačného krvácania.

Je možné antikoncepciu užívať aj v kontinuálnom režime. Napríklad 3 mesiace bez prestávky s následnou 7-dňovou pauzou.

Na ďalšie tehotenstvo to vplyv nemá. Maternicu si týmto spôsobom "šetríte".

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník