Zistil by sa zápal z moču v 10. týždni?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 10. týždni a už týždeň pociťujem buď bolesť krížov v pravej oblasti alebo bolesť obličky. Cez víkend som mala aj pichanie v pošve, ako keby som si sadla na nôž/ihlu. Pichanie však ustúpilo. Kríže alebo obličku však cítim občas počas dňa. Zmienila som sa o tom svojmu gynekológovi, ten mi poslal vzorku moču na rozbor.

Ak by som mala niečo s obličkou, zistilo by sa to z krvi?

Bojím sa totiž zápalu v tehotenstve.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by išlo o zápal obličky alebo močového mechúra, tak v moči by sa vykultivovala baktéria, ktorá je pôvodcom ťažkostí. Takže je potrebné počkať si na výsledky.

V krvi by sa dal zistiť zápal, ale výsledok nám nehovorí, kde ten zápal v tele je. Pri závažných nefrologických diagnózach sa v krvi sleduje urea, kreatinín a kyselina močová.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník