Zapríčinil covid rozhádzaný cyklus?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

Po covide som mala menzes 2x v tom istom mesiaci. Nemala som to 2 mesiace a momentálne to mám už cca týždeň a pol, bežne mávam len 5 dní. Nejde o silné krvácanie ale predsa sa obavám, že je niečo zle.

Môžem sa opýtať, či to mohol spôsobiť covid, že sa mi rozhádzal cyklus?

Podotýkam, že pred covidom som mala cyklus v poriadku, ani mesiac mi nevynechal.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ako píšete, dôvodom nepravidelného cyklu môže byť práve prekonanie infekcie Covid-19. Obvykle sa nepravidelnosť týka nasledujúcich 2-3 cyklov, avšak môže to byť aj dlhšia doba. Väčšinou sa stav ale upraví sám.

Ak by špinenie pretrvávalo 14 a viac dní, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník