Zabrala mi tabletka po?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás opýtať, s priateľom sa nám stala nehoda 1. 8., konkrétne praskol prezervatív, do cca. 4 hodín som vzala tabletku po, nikdy sa nám toto zatiaľ ešte nestalo tak sa obávam, či tá tabletka zabrala alebo nie. Stalo sa nám to presne na moju ovuláciu. 6. 8. som začala mať hnedý výtok, ktorý na druhý deň bol hnedočervený, následné dni mám však hnedý každý deň, 15. 8. som mala aj trochu svetlo červenej krvi ale opäť mám hnedý ktorý pretrváva, občas ma bolia vaječníky ale vôbec to nie je silná bolesť.

Prosím Vás, môžem byť podľa Vás tehotná alebo mi tá tabletka zabrala?

Za odpoveď Vám vopred Ďakujem.

Dobrý deň,

je len malá šanca, že tabletka nezabrala, ak bola užitá včas a neskôr už k nechránenému styku nedošlo (nechráni totiž po zvyšok cyklu).

Zrealizujte si test v čase očakávanej menštruácie a zopakujte ho ešte o dva dni.

Po užití urgentnej antikoncepcie sú ale nepravidelnosti cyklu bežné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník