Za aký čas ma prejdú nočné mory z pôrodu?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

mám za sebou ťažký pôrod, ktorý bol pred dvomi týždňami. Pred pôrodom som nemala strach, tešila som sa. Pôrod dopadol dobre v zmysle, že máme zdravé bábätko a ja nemám po fyzickej stránke žiadne následky. Aj napriek únave nemôžem spať. Stačí, že mám len chvíľku kľudu a už mám v hlave negatívne záblesky z pôrodu.

Môže to byť spôsobené aj hormónmi?

Po akej dobe by sa to mohlo zlepšiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

negatívne zážitky spracuje každý za individuálnu dobu. Sústreďte sa na bábätko, na jeho pokroky a tešte sa z každej maličkosti. Nezabúdajte ale aj na seba. Vyhraďte si čas na veci, ktoré Vám robia radosť.

Pokiaľ by ste ale cítili, že to nie je lepšie, nie je hanba poprosiť o pomoc. Vyhľadajte pomoc psychológa či psychiatra. Nezanedbajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník