Z čoho sa mi robia cysty?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať aké cysty idú v prsníku, mám sa obávať niečoho?

Môj gynekológ zatiaľ nevidel výsledky, má dovolenku.

Z čoho sa mi robia cysty?

Mám aj jednu cystu na vaječníku, čo mi odporúčate?

Môj gynekológ len kontroluje, povedal že zatiaľ liečba nie je potrebná menzes mám pravidelný, každý mesiac.

Ďakujem.

Dobrý deň,

popisované cysty sú neškodné, je ich treba iba pravidelne kontrolovať (samovyšetrenie pravidelne, ultrazvuk prsníkov ak vyšetrujúci lekár nedoporučí inak každé 2 roky).

K cyste na vaječníku sa neviem vyjadriť, keďže nemám bližší popis. Riaďte sa doporučeniami Vášho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník