Z čoho môžem mať štípanie pri močení a pichanie vo vaječníku?

Zodpovedané
4. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pri močení mávam štípanie. Býva to hlavne ráno, keď idem po celej noci na wc. Štípanie cítim aj počas dňa. Doktorka mi brala moč, ten mám v poriadku. Niekedy na pichá v ľavom vaječníku a cítim ako keby tlak v pošve.

Môže ísť o niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia a podrobnejšej anamnézy sa k dôvodom Vašich ťažkostí - pichanie v podbrušku a tlak v pošve - žiaľ vyjadriť neviem. Povedala by som, že môže ísť napríklad o cystu vaječníka, myóm, ale dôvod môže byť aj iný. Ťažko povedať.

Čo sa týka ťažkostí pri močení, skúste zvýšiť príjem tekutín počas celého dňa, kľudne popíjajte aj urologický čaj. Pokiaľ ťažkosti nepominú vyhľadajte urológa, ktorý Vás kompletne vyšetrí. Môže ísť o nebakteriálnu uretritídu, ktorá môže mať viacero príčin - mechanické dráždenie, alergie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník