Z čoho mám modriny na prsiach?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

mám 4-mesačnú plne dojčenú dcérku a už druhýkrát sa mi stalo, že som si všimla modriny na prsiach v okolí dvorcov. Nebuchla som sa a ani nič podobné. Vytvorili sa z ničoho nič. Nebolia ma, ale znepokojujú ma.

Môžu pri dojčení prasknúť nejaké cievy?

Predvčerom sa mi aj na boku ľavého prsníka vytvorila nejaká vyrážka. Myslela som, že to je nejaký vriedok a vytlačím ho. Nešlo to, tak som to nechala tak. Na dotyk to trošičku bolí, ale žiadnu hrčku necítim.

Na sono prsníkov chodím pravidelne raz ročne.

O aký problém môže ísť?

Mám sa báť?

Ďakujem za odpoveď

PS: Posielam aj fotky v druhej otázke. Prosím nezverejňovať

Dobrý deň,

vyrážku nestláčajte, inak by ste si nález mohli iba zhoršiť a predĺžiť dobu hojenia.

Čo sa týka modrín, bolo by vhodné absolvovať vyšetrenie u obvodného lekára, ktorý Vás po zhodnotení zdravotného stavu odošle na vyšetrenie k hematológovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník