Z čoho mám mliečny silný výtok?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

som 3 mesiace po pôrode a plne dojčím.

S manželom spolu intímne žijeme od ukončenia šestonedelia a doteraz bolo všetko ok, bez problémov a bolestí. Posledné 3 - 4 dni ma však veľmi trápi výtok - je hojný, mliečnobiely, bez zápachu. Je ho však tak veľa, že sa cítim ako keby som sa pocikala. Nepociťujem žiadne svrbenie, možno veľmi mierne pálenie teraz 1 deň.

Môj gynekológ ordinuje iba 2x do týždňa a mám k nemu hodinu cesty. Doma mám ešte Gynazol krém.

Môžem ho použiť?

Mám si nasadiť probiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

Gynazol krém slúži na liečbu výtoku mykotického pôvodu.

Skúsila by som najprv Gynexid výplachy 3 dni za sebou. Následne si skúste nasadiť pošvové probiotiká (napríklad Gynimun intim protect). Pokiaľ však ťažkosti neustúpia, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia zhodnotí nasadenie adekvátnej terapie, prípadne odoberie kultiváciu z pošvy.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník