Z čoho cítim neustálu bolesť prsníkov?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom môjho problému. Bolesť prsníkov pociťujem od 11/22. Hlavne ľavý ma bolí. Bola som na sone prsníkov 12/22 v Senci a 02/23 v Trnave. Všetko v poriadku a bez nálezu.

Bolesť aj naďalej pretrváva. Dojčiť som prestala pred 8. mesiacmi. Brala som Zlyndu, avšak menštruácia bola veľmi nepravidelná. Na pokyn gynekológa som ju vysadila 02/23 a mám nasadiť novú Drovelis vtedy, keď mi príde menštruácia. Vraj to mohlo byť spôsobené aj antikoncepciou.

Po gynekologickej stránke som ok. Ale začalo ma bolieť aj ľavé oko a aj krčná chrbtica. Je to ako keby som mala zaseknutý sval pod ľavou lopatkou. Bola som aj na masáží a bankovaní. Nepomohlo. Dokonca sa mi aj zub zlomil. Chcem to riešiť aj s očnou doktorkou.

Mám si dať vziať krv u obvodnej?

Aké vyšetrenia mi môže ešte urobiť gynekológ?

Mám skúsiť aj MRI?

Prsníky ma bolia aj bez dotyku každý deň. V podstate ma bolí cela ľavá strana. Taktiež ako keby sa mi ťažko aj prehĺtalo. Plus mám ťažobu občas na hrudi.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažkosti mohli prameniť aj v dôsledku užívania antikoncepcie. Ale podľa popisovaných ťažkostí by som doporučila absolvovať aj neurologické vyšetrenie, pretože bolesti môžu vyžarovať aj od chrbtice. Ťažkosti so zubom by som povedala, že sú iba náhodou.

Na bolesť prsníkov prípadne skúste užívanie Mastodynonu a aspoň uvidíte, či súvisia ťažkosti s chrbticou (bolesť v tom prípade neustúpi).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník