Z akého dôvodu mi môže meškať menštruácia, keď nie som tehotná?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

menštruácia mi vznikne meškať 2 - 3 dni. Problém je, že k dnešnému dňu to je už 8 dní. Tehotná by som nemala byť, potvrdzujú to aj opakované tehotenské testy.

K lekárovi idem až o týždeň.

Aká môže byť príčina?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina bude v hormonálnych zmenách v dôsledku napríklad cysty na vaječníku, PCO, anovuláciou...

Ale menzes môzme meškať aj pri nadmernom strese, námahe, chorobe a samozrejme spomínanom tehotenstve.

Absolvujte vyšetrenie u gynekológa, kde sa príčina objasní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník