Vypadávajú mi vlasy a mám hrčky pod pazuchou. Aké vyšetrenia by som mala absolvovať?

Zodpovedané
6. apr 2022

Dobrý deň,

už asi 3 týždne mám 2 pohyblivé nebolestivé hrčky pod ľavou pazuchou. Dojčím 6 mesačného syna. Strašne mi vypadávajú vlasy, chudnem. Mám stále problémy s hemoroidmi po pôrode. Lekárka mi vzala krv - mám len mierne zvýšené CRP (7,2).

Aké vyšetrenia by mi mali byť urobené?

Mám sa báť, že je to niečo vážne?

Ako postupovať ďalej?

Ďakujem

Dobrý deň,

vlasy Vám vypadávajú bohužiaľ prirodzene v dôsledku hormonálnych zmien a kojenia. Ono sa to postupne zastabilizuje, neobávajte sa. Vhodné je užívanie vitamínových doplnkov.

Hemoroidy po pôrode sú behom na dlhú trať. Je možné, že aj keď sa Vám bude zdať, že je to ako tak v poriadku, zrazu sa z nenazdajky opäť objavia. Ak by išlo o veľký problém, je potrebné vyhľadať chirurga.

Nebolestivé hrčky by mohli byť uzlinky napríklad z preťaženia končatiny. Bez vyšetrenia sa ale nie je možné objektívne vyjadriť. Na zváženie by bolo ultrazvukové vyšetrenie. Rovnako môžete konzultovať chirurga.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník