Vydržím ešte dva týždne, ak som otvorená na jeden prst a mám oslabený krčok?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

som 33+5 a dnes mi vravela doktorka, že som otvorená na jeden prst, že mám oslabený krčok, nakoľko mala tlačí hlavičkou, čiže mám veľa ležať.

Je to veľmi zlé alebo myslíte, že dá sa vydržať ešte aspoň dva týždne?

Poprípade či aspoň menšie prechádzky sa dajú. Brucho mi tvrdne väčšinou len pri vstávaní a zmene polohy.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nález je na daný týždeň pokročilý a bolo by výborné keby vydržíte aspoň do ukončeného 36gt.

Určite by som doporučila prísny kľudový režim, s vyzdvihnutou panvou v tzv. Trendelenburgovej polohe (ideálne, keby sa dali podložiť spodné nohy postele, aby ste ležali “dole kopcom”). Tiež by som doporučila užívanie Magnézia 2tbl. 3x denne. Ak gynekológ doporučí, aj progesterón vaginálne 1x denne na noc.

Ak navrhnuté opatrenia dodržíte, je reálne možné, že to pekne potiahnete do želaného termínu.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník