Vodnatý výtok v tehotenstve - môže to byť kvôli laktobacilom?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

rada by som sa opýtala na vodnatý výtok v tehotenstve. Ide o to, že som bola na víkend v Tatrách, kúpala som sa s tampónom v bazéne, hneď som aj menila plavky a odvtedy som pociťovala diskomfort. Mala som nepríjemné pocity, hustý biely výtok a tak som šla na kultiváciu. Výsledok - nič nenašli. Ocikala som tam aj ten papierik na moč - nič. Dali mi Gynazol krém - po jeho aplikácií dva dni ok, následne vodnatý výtok, cca dva dni a následne zas hojný hustý biely výtok. Volala som doktorke a tá mi povedala, že mám brat laktobacily. Cca tri dni si ich zavádzam, už som biely hustý výtok nemala ale cca dvakrát denne mám vodnatý výtok na nohavičkách - veľkosti asi 2 €.

Prosím, je to možné, že je to kvôli tým laktobacilom?

Pred užívaním som mala klasický výtok, týmto to začalo. Založila som si aj vložku ale suchá, žiaden výtok, ten vodnatý fakt max raz denne. Skúšala som si aj čupnúť, nič nevyteká. Od 15 dnes mám vložku a nič. Mala som strach, že môže ísť o plodovú vodu (som v 19 tt) ale to by asi bolo neustále a nie raz denne v malom množstve, max mokré nohavičky ako keby som si cvrkla. Okrem toho posledné dva dní pociťujem akoby neustále nutkanie na močenie - veroval test na zápal bol negatívny.

Viete mi poradiť čo mám ďalej robiť? 🙈

Ďakujem.

Dobrý deň,

nič. Podľa môjho názoru sa nič nedeje a ste v úplnom poriadku. Vodnatý, prípadne belavý výtok je v tehotenstve normálny a v okolí 20gt. sa ešte viac zmnoží.
Nutkanie na močenie je spôsobené rastom maternice. Preventívne veľa pite a bude to v poriadku 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník