Vie gynekológ pri prehliadke určiť prichádzajúcu menštruáciu?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, keď by som išla na prehliadku ku gynekológovi pár dni pred očakávanou menštruáciou, vie mi na tej prehliadke povedať, či tá menštruácia príde? Vidí to tam nejako?

Ide o to, že by som potrebovala vedieť, či dostanem menštruáciu za pár dni od prehliadky, aby som sa vedela zariadiť kvôli dovolenke. Menštruáciu mávam niekedy pravidelnú, niekedy 5 dni skôr alebo neskôr.

Ďakujem.

Dobrý deň,

s úplnou presnosňou na deň to nie je možné. Na ultrazvuku vidíme síce vysokú sliznicu, ktorá je zmenená a odpovedá danej fáze cyklu, ale nedá sa povedať či príde o deň či tri.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník