V ktorom týždni má význam ísť na 3D/4D ultrazvuk?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva.

V ktorom týždni sa mi oplatí ísť na 3/4D ultrazvuk?

11.8.2022 som bola na morfologickom ultrazvuku, kde bolo všetko v poriadku. Myslela som si, že morfologické vyšetrenie sa robí v 3D, ale pani doktorka robila v 2D.

Dá sa pri 3D - 4D ľahšie určiť pohlavie?

Na 2D pani doktorka hovorila, že niečo jej tam chýba (myslela tým chlapca), že to bude dievča.

Ďakujem

Dobrý deň,

z ultrazvukových vyšetrení je morfologický ultrazvuk najdôležitejší v 20. týždni tehotenstva.

Ale ak by ste chceli iba fotku, tak je to viac menej jedno. V okolí 30. týždňa bude mať bábätko plnšiu tváričku 🙂

Pohlavie by sa malo dať v 20. týždni pomerne ľahko určiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník