V ktorom týždni by som mohla absolvovať 3. dávku vakcíny?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

som v 5. týždni tehotenstva a som plne zaočkovaná dvomi dávkami vakcíny. Uá mám nárok na 3. dávku. Po prvej dávke som mala 2 dni zvýšenú teplotu, potom som ochorela na Covid-19 a mala som ťažšé priebeh. V nemocnici som nebola.

Po 2. dávke vakcíny mi nič nebolo.

V ktorom týždni by som mohla absolvovať 3. dávku vakcíny?

Ďakujem

Dobrý deň,

od symptomatického Covidu by malo prejsť 6 mesiacov. A čo sa týka tehotenstva, tak ja by som doporučila po prvom trimestri.

Podľa najnovšieho doporučenia však doporučujú očkovanie už 3 mesiace po prekonaní symptomatického Covidu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník