V čom je iná HAK Drovelis?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

bola mi predpísaná HAK Drovelis, keďže predchádzajúca ant. mi nesadla. Táto je údajne zatiaľ najlepšia, čo trh ponúka.

V čom sa líši od ostatných značiek a prečo je výhodnejšia?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

antikoncepcia Drovelis obsahuje iný estrogén ako doposiaľ dostupné hormonálne antikoncepcie.

Je vysoko spoľahlivá a má nízky výskyt vedľajších účinkov, zároveň je pre v nej obsiahnutý gestagén dobrá kontrola hmotnosti.

Je ju vhodné predpísať pri vybraných poruchách pečene, poruchách zrážania krvi, kardiovaskulárnych ochoreniach, osteoporóze, atrofickej vaginitíde, klimakterickom syndróme a i., kedy inú antikoncepciu predpísať nemožno.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník