V akom veku prichádzajú ženy s jedným vaječníkom do menopauzy?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

v 28. rokoch som prišla kvôli endometrióze o jeden vaječník. Druhý zatiaľ funguje. Už aj na ňom som mala cystu, ale vstrebala sa. Momentálne je vaječník čistý.

V akom veku prichádzajú ženy s jedným vaječníkom do menopauzy?

Je to pred 40kou?

Mám 34 a príznaky zatiaľ žiadne. Len ma to zaujíma, kedy by som to mohla očakávať.

Ďakujem

Dobrý deň,

načasovanie menopauzy nie je možné predpovedať. Ani pri jednom, ani pri dvoch vaječníkoch. Je to veľmi individuálne.

Pokiaľ ale chcete ešte detičky, ste ukrátená o rezervu vaječníkov z druhej strany. Tehotenstvo určite neodkladajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník