V 7. týždni mám hCG 17 500, ale srdiečko nebije. Je to zlé?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

som po inseminácii. Bola som na svojom prvom sone 6+1 podľa poslednej MS. Doktor mi napísal do papierov: in utero AD 10,4 mm - 4 TG, AS nevizualizujem, hematóm neprítomný, YS prítomný.

Záver: grav. hebd 4 post IUI.
Čo to znamená?

Môže byť plod mladší ako má byť i napriek tomu, že som otehotnela v kontrolovaných podmienkach?

Vravel, že plod je menšé ako by mal byť a srdiečko ešte nebije. Brali mi krv na hCG , ktoré mi vyšlo 17 500. Mám prísť v pondelok.

Aké to bude?

Ďakujem

Dobrý deň,

hCG hodnotu máte peknú, obvykle je zvykom zopakovať odber o dva dni, aby sa sledovala jeho dynamika.

V tomto prípade je lepšie nepredbiehať a počkať na výsledok kontrolného ultrazvuku. Pokiaľ ste mali nechránený pohlavný styk po inseminácii, mohli ste otehotnieť neskôr prirodzenou cestou.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník