Užívam Norethisteron, krvácam a mám ísť na operáciu. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Norethisteron. Pán gynekológ mi naordinoval tento liek, aby som nekrvácala, lebo ma 15. septembra čaká operácia. A 15teho mám dostať menštruáciu.

Problém je, že stále aj po 2 týždňoch ako ich beriem krvácam. Nie veľmi, ale krvácam.

Ako mi budú robiť predoperačné vyšetrenia?

Mám to riešiť s lekárom?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem na akú operáciu sa chystáte. Pokiaľ ide o gynekologickú operáciu - hysterektómiu a dôvodom je neustále krvácanie, tak užívajte aj naďalej. Predoperačné vyšetrenia Vám spravia bez problémov. Pravdepodobne iná možnosť ako maternicu odstrániť nie je, preto Vám ju indikovali.

Pokiaľ sa chystáte na iný druh operácie, tak ste začali s užívaním NE pomerne skoro. Stačilo začať 3 - 5 dní pred očakávanou menštruáciou. A tá by sa pekne posunula. Možno by bolo na zváženie vysadiť lieky, dostať riadny menzes, ktorý by do 15-teho trvať určite nemal.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník