Tripple testy - prečo vyšli zvýšené hodnoty NTD a AFP?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

včera som sa na poradni dozvedela, že mám mierne zvýšené AFP (2,25 MoM) a NTD 1:210 (podľa veku 1:410), dr skontrolovala sonom viackrát chrbticu a mozog, nič neobvyklé nenašla a ubezpečila ma, že je všetko v poriadku. No ja sa aj tak neviem zbaviť pocitu, že niečo nie je v poriadku a zamýšľam sa, z akého dôvodu vyšli výsledky zvýšené.

Je potrebné podľa Vás navštíviť ešte nejaké špecializované pracovisko, alebo mám byt kľudná?

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

ide iba o vyjadrenie rizika. 1 z 210 detí bude mať reálne postihnutie. Takže najskôr bude všetko v poriadku.

Ak ale chcete byť úplne kľudná, vyhľadajte ultrazvukového špecialistu. Okrem toho, že sa ubezpečíte, že je všetko v poriadku, budete mať aj krásny zážitok 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník