Treba riešiť tlak 135/85 v 32. tt?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

vždy som mala tlak skôr nižší okolo 110/100 na 60/70, no posledný týždeň mi v priebehu dňa 1 až 2x vyskočí na 130/135 na 80/85, no po chvíľke je už zase v norme. Merania opakujem. Mám aj sem tam bolesti hlavy, ale asi z krčnej chrbtice, podobné som mávala aj pred tehotenstvom.

Je daný stav pre mňa nebezpečný a riešiť ho s lekárom?

Momentálne má dovolenku. Na poradni som doteraz mala tlak vždy nízky.

Alebo môže byť problém v tlakomeri, že zle meria?

Ďakujem!

Dobrý deň,

chybný tlakomer nemôžem vylúčiť.

Odsledujte si ho, ak by bola hodnota 140/90 mmHg a viac, vyhľadajte zastupujúceho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník