Treba riešiť hrčku po šití hrádze?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, som 3 a pol týždňa po pôrode a už pár dní má bolí šitie pri pohybe a sadaní. Včera som zistila, že tam mám malú na dotyk bolestivú hrčku, ktorá je z vnútra na mieste šitia.

Treba to podľa Vás riešiť, či to vymizne samo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

asi by bolo najlepšie absolvovať vyšetrenie u gynekológa. Ten zváži potrebu nasadenia antibiotík, prípadne nutnosť lokálneho ošetrenia.

Všeobecne ranu vetrajte. Ak ste doma, noste vzdušné šaty, majte založenú iba vložku ak ešte krvácate. Sprchujte sa ráno večer a po stolici sa vždy osprchujte. Lokálne môžete oblasť dezinfikovať Betadine roztokom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník