Trápi ma časté svrbenie a po močení neznesiteľné pálenie. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

trápi ma časté svrbenie a po močení neznesiteľné pálenie. Začalo to cca 4. mesiace dozadu po užívaní ATB. Odvtedy sa toho neviem zbaviť. Ani pohlavný styk odvtedy nebol.

Skúsila som už rôzne voľnopredajné mastičky, výplachy, gély a tabletky. Chvíľu to ustane a po 2 týždňoch sa to vráti späť.

Čo mám robiť?

Čomu sa vyhnúť?

Nemám vôbec zvláštny a ani páchnuci výtok. Iba ma všetko neznesiteľné svrbí a páli.

Môže to byť signálom niečoho vážnejšieho?

Ku gynekologičke som objednaná o 2 týždne.

Mám sa pýtať na nejaké špeciálne vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o nedoliečenú kvasinkovú infekciu.

Gynekológ Vám po vyšetrení nasadí potrebnú terapiu. Zatiaľ sa pre úľavu môžete sprchovať Gynexid penou a aplikovať Clotrimazol krém 3x denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník