Súvisí padanie vlasov po pôrode s hormónmi?

Zodpovedané
1. okt 2021

Dobrý deň,

som rok aj niečo po pôrode. Mlieka som nemala veľa, takže cca od januára nedojčím. Ešte vždy mi kvapka vyjde.

Je to v poriadku?

Okrem toho mi cca mesiac dozadu začali extrémne padať vlasy - doslova po prameňoch. Už mi začína byť miestami vidieť na hlave vynechané miesta.

Môže to súvisieť s pôrodom a hormónmi?

Na akého lekára sa mám obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, samozrejme ešte je v poriadku pokiaľ Vám občas “kvapka mliečka vyjde”.

Čo sa týka padania vlasov, ide s najväčšou pravdepodobnosťou o vplyv hormónov. Pokiaľ Vaša situácia skutočne súvisí s tehotenstvom, pôrodom a kojením, tak ide o prechodný stav, ktorý sa postupom času vráti do normálu.

Základom je vyhýbať sa stresu, dostatok pohybu a kvalitná pestrá strava. Môžete užívať kyselinu listovú, prípadne komplex vitamínov Femibion 3.

Odborník, ktorý sa zaoberá vlasmi sa nazýva trichológ.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník