Súvisí bolesť krížov so začínajúcim tehotenstvom?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

podľa poslednej menštruácie som v 7. týždni. U gynekológa mám termín až v marci. Mám za sebou dve sekcie. Už druhý deň ma trápi bolesť v krížoch na pravej strane. Bolesť vystreľuje až do nohy, boku a trošku do brucha. Mám problém aj so vstávaním. Takéto problémy som nikdy nemala.

Môže to mať nejaký súvis s tehotenstvom?

Môže ísť o mimomaternicové tehotenstvo, alebo je to normálne v mojom stave?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr si myslím, že ťažkosti pramenia od chrbtice.

Bolo by vhodné absolvovať ortopedické, prípadne neurologické vyšetrenie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník